Bereikbaarheid van de kernen tijdens wieler weekend

Beesel Events Gem. Beesel Nieuws Offenbeek Reuver

Belangrijke informatie over bereikbaarheid gemeente Beesel op 18 en 19 mei. 

Op zaterdag 18 en zondag 19 mei staat gemeente Beesel in het teken van sport. Een van Nederlands grootste wielerkoersen – Olympia’s Tour – doet voor het vierde achtereenvolgende jaar onze gemeente aan. Op zaterdag 18 mei worden door de kernen Reuver en Beesel twee etappes (een tijdrit en een omloop) verreden. Op zondag 19 mei staan een Dikke Banden Race, een Pelotonstocht, een Gezinstocht en Jeugdwielerwedstrijden op het programma, programmaonderdelen waar u als inwoner van onze gemeente ook aan kunt deelnemen. Alle activiteiten samen, zorgen voor een bruisende sfeer in onze gemeente en we hopen dan ook van harte dat u meegeniet van deze evenementen. De organisatie van deze activiteiten is in handen van stichting Beesel Bruist.

Als gevolg van deze activiteiten is een aantal wijken dit weekend beperkt bereikbaar. Het betreft op 18 mei enkele wijken in de kernen Reuver en Beesel en op 19 mei enkele wijken in de kern Offenbeek. Om de overlast zo beperkt mogelijk te houden, zijn omleidingen actief.

Bereikbaarheid zaterdag 18 mei – Kernen Reuver & Beesel
Op zaterdag 18 mei worden in het kader van Olympia’s Tour twee etappes verreden: een individuele tijdrit en een omloop.

Parkeerverbod op het parcours
Er geldt een parkeerverbod op het parcours van 18 mei, 6.00 uur ’s ochtends tot 19 mei, 6.00 uur ’s ochtends. Dit parkeerverbod geldt ook voor de aangelegen parkeervakken. Parkeer uw auto dus zaterdag niet in de straten van de parcoursen! De wegsleepregeling van de gemeente Beesel is hierbij van kracht.

Straten op het parcours niet toegankelijk
In verband met de wielerwedstrijden, zijn de straten op het parcours een groot deel van de dag niet toegankelijk.

  • Parcours tijdrit: niet toegankelijk voor verkeer van 8.00 uur tot ca. 15.00 uur.
  • Parcours omloop: niet toegankelijk voor verkeer van 16.00 uur tot ca. 19.30 uur.
  • De finishstraat – Past. Vranckenlaan ter hoogte van de Markt – blijft gesloten tot middernacht.
  • De Rijksweg (van rotonde bij Expert tot kruising Prins Hendrikstraat) blijft gesloten tot zondag 19 mei, 6.00 uur.

Woont u aan het parcours of in de nabijheid? Houd dan rekening met de beperkte openstelling van straten. Voor voetgangers en fietsers zijn er op verschillende plekken in het parcours oversteekplekken. Wilt u er met de auto op uit? Dan raden we u aan uw auto elders te parkeren.

Omleidingen
Om een goede verkeersstroming te behouden, worden omleidingen ingesteld. Hierdoor zijn bijna alle straten in Reuver en Beesel bereikbaar tijdens het evenement.

Bereikbaarheid zondag 19 mei – Kern Offenbeek
Op zondag 19 mei vindt een aantal wielerwedstrijden plaats waar inwoners van gemeente Beesel aan kunnen deelnemen. Deze wedstrijden vinden plaats in het centrum van Offenbeek. Op het parcours van de Jeugdwielerwedstrijden geldt een parkeerverbod van 6.00 uur tot 20.00 uur. De wegsleepregeling van de gemeente Beesel is hierbij van kracht. Nagenoeg alle straten in Offenbeek zijn gewoon bereikbaar. Doorgaand verkeer over de Keulseweg wordt omgeleid via de Industriestraat.

Bereikbaarheid en omleidingen centrum Reuver

Doorgaand verkeer Swalmen – Belfeld
Volg omleiding A (oranje route): Bergerhof; Mariastraat; Heijtstraat; Klaashofweg; rotonde Maasstraat; Rijksweg richting Belfeld.

Verkeer uit zuidelijke richting (Swalmen) naar centrum Reuver
Van 6.00 tot 15.00 uur: volg omleiding A (oranje route) & B (groene route)
Rijksweg; Bergerhof; Mariastraat; Heijtstraat; Klaashofweg; rotonde Maasstraat; Oude Baan; Parklaan; Rustoord; Karel Doormanlaan; Parkeerplaats Plus.

Van 15.00 tot 19.30 uur: volg omleiding C (paarse route)
Rijksweg; Prins Hendrikstraat; oversteek parcours; Pastoor Rijnderslaan; Karel Doormanlaan; Parkeerplaats Plus.

Verkeer uit noordelijke richting (Belfeld) naar centrum Reuver
Van 6.00 tot 15.00 uur: volg omleiding B (groene route)
Maasstraat; Oude Baan; Parklaan; Rustoord; Karel Doormanlaan; Parkeerplaats Plus.

Van 15.00 tot 19.30 uur: volg omleiding A (oranje route) & C (paarse route)
Rijksweg; Klaashofweg; Heijtstraat; Mariastraat; Bergerhofweg; Rijksweg; Prins Hendrikstraat; oversteek parcours; Pastoor Rijnderslaan; Karel Doormanlaan; Parkeerplaats Plus.

Winkels Rijksweg & Parkeren
Wilt u winkels aan de Rijksweg bezoeken, dan kunt u het beste te voet of met de fiets komen. Komt u met de auto, volg dan de oranje route (omleiding A). Parkeren kunt op de parkeerplaats van AH en de parkeerplaats tegenover De Schakel. Zie blauwe parkeerroute.

Bereikbaarheid en omleidingen centrum Beesel
Het centrum van Beesel ondervindt met name hinder tijdens de tijdrit op zaterdag 18 mei (tussen 6.00 en 15.00 uur).

Oud Dorp
Van 6.00 tot 19.30 uur: volg omleiding D (blauwe route)
Kerkstraat; Holleweg; Ruttencampstraat; Wittebergstraat; Rayerveldweg.
De spoorwegovergang op de Rayerveldweg zal worden bewaakt door twee professionele verkeersregelaars. Vanaf 15.00 uur ook bereikbaar via Burg. Janssenstraat.

Meulenberg/Witteberg
Van 6.00 tot 19.30 uur: volg omleiding D (blauwe route)
Zie route ‘Oud Dorp’.

Beesel centrum
Van 6.00 tot 15.00 uur
Ontsluiting via Ruys de Splintersingel; Vossenberg; De Mortel; Burg. Janssenstraat.

Vanaf 15.00 uur: geen afsluitingen.

Tummers advertentie