Gemeente bekijkt mogelijkheden extra opvang vluchtelingen

Featured Gem. Beesel

Reuver – De gemeente Beesel bekijkt mogelijkheden om extra vluchtelingen tijdelijk op te vangen die een verblijfsstatus hebben gekregen, dat heeft de gemeente woensdag laten weten, hoeveel precies is nog niet duidelijk. Doordat de gemeente extra vluchtelingen op neemt, komt er ruimte vrij in de AZC’s waar nieuwe vluchtelingen onderdak kunnen krijgen tot dat zij een verblijfsstatus krijgen of teruggestuurd worden. Er komt geen AZC in de gemeente benadrukte de woordvoerster van de gemeente.

Jaarlijks vangt de gemeente 30 tot 40 vluchtelingen met een verblijfsstatus op, men is bereid om komende tijd er meer op te vangen. De gemeente wil het liefst gezinnen opvangen ipv individuen, “maar daar hebben wij helaas geen keuze in” aldus de woordvoerster. Het is de bedoeling dat de gezinnen een reguliere woning krijgen via Woongoed2Duizend. De kinderen kunnen dan in onze gemeente naar school gaan, en de volwassenen werken aan hun inburgeringscursus of doen vrijwilligerswerk met begeleiding naar regulier werk aldus de gemeente. De gemeenteraad wordt in de loop van donderdag ge├»nformeerd op detailniveau over de huisvesting van de vluchtelingen in onze gemeente.

Tummers advertentie